9000online

Het Industriemuseum in Gent bundelt doe-, lees- en luistertips zoals DIY-tutorials om je eigen weefgetouw te maken, te tinkeren of een monoprint te maken. Via de website lees je ook heel wat boeiende collectieverhalen over bijvoorbeeld email, druktechnieken, telefonie, energie, … Verder vind je er ook links naar opnames van Gentlezingen, gegeven door medewerkers van het museum.
Het Industriemuseum vanuit je luie zetel bezoeken? Het kan! Ga mee met Hilde Langeraert, conservator van het Industriemuseum, op tocht doorheen de vaste tentoonstellingen 'Over mensen en machines' en 'Drie eeuwen grafische industrie'. Je krijgt ook al een glimp te zien van de gloednieuwe tentoonstelling '100% Textiel'. Deze virtuele rondleiding werd gemaakt in het kader van Seniorenweek 2020 ...
In deze vreemde, aan huis gebonden tijden zou je bijna vergeten hoe een stad klinkt... Haal de geluiden van de stad in huis dankzij Phonorama, de podcast. Wat vertellen klanken over een buurt en haar bewoners? Kan je een wijk vatten in geluid? En zal de buurt over 20 jaar nog hetzelfde klinken?
Ontdek de collectie online via de lees-, kijk- en doetips van (T)Huis van Alijn.
Je kan nu eventjes niet op bezoek komen op de boerderij. Maar niet getreurd: de boerderij komt naar jou! De komende weken delen we hier leuke activiteiten die je thuis kan doen. Allemaal in de pdf op deze pagina!
Kinky Star TV is een vrij platform voor jongeren, muzikanten en iedereen die thuis de muren oploopt. Je vindt ons op twitch.com/kinkystar! Wil je graag iets brengen op ons DIY TV-station? Stuur dan een gele briefkaart naar info@kinkystar.com.
Het plan was om een aantal bekende comedians zoals Gunter Lamoot, Sebastien Dewaele, Piet De Praitere en Zoe Bizoe te laten optreden in rusthuizen WZC Groenhof en WZC Wilgendries Voorde en WZC Wilgendries Aspelare met een warme comedy show. Nu de rusthuisbewoners in quarantaine zitten, schakelen we over op Oldscool slow tv: voorleessessies als troost op eenzame dagen. Deel deze filmpjes naar ...
De meeste Gentenaars zijn nu aan huis gebonden. Alleen een wandeling in je eigen buurt mag nog. Misschien wel hét moment om eens te lezen wat (Gentse) schrijvers in hun romans, gedichten en theaterteksten over je wijk hebben geschreven. Op Literair Gent kan je in de rubriek fragmenten een stukje over je straat of buurt online lezen.
Liefste Kampioenen, met veel plezier zorgen we tijdens deze periode voor afleiding en zinvol, muzikaal tijdverdrijf. Meer van dat vind je overal én altijd in mijn app.
Onze theaters blijven voorlopig muisstil, maar de verbeelding klinkt harmonischer dan ooit. Vandaag de dag danst en zingt ze voluit. Als deze crisis ons iets leert, is het dat verbeelding essentieel menselijk is. Onder de noemer #verbeeldingleeft start Opera Ballet Vlaanderen een aantal initiatieven die tegemoet komen aan de belevingshonger naar onze kunstvormen. Niet enkel via video maar ook ...
Zestig jaar lang is UCO E.J. Braun een klinkende naam in de Gentse textielindustrie en ver daarbuiten. De fabriek in de Maïsstraat telt een spinnerij, twijnderij en weverij. Eind de jaren 90 produceert men er maar liefst 25 tot 30 miljoen meter stof per jaar, die verkocht wordt in meer dan 30 landen. Vanaf de jaren 2000 kreunt het bedrijf steeds meer onder de internationale concurrentie. De ...
Lees, doe, knutsel, ...Hier vind je heel wat doetips voor thuis. Zo komt het museum een beetje naar jou toe, in je kot.
Bestel een Creadoos knutseldoos bij Creafant. De creadoos bevat 20 creatieve stappenplannen en het benodigde materiaal, goed om 1 tot 4 kinderen van groot en klein een heerlijke dag te bezorgen. Bij elke bestelling storten we bovendien €5 aan het goede doel. Bestellen kan via onderstaande website.

Pagina's